Mikrobiom vizsgálat és betegségek

Mindaz, amit elfogyasztunk, ahogy érezzük magunkat kihatással van a teljes szervezetünkre, beleértve a mikrobiomot is. Ha hosszú időn keresztül nem foglalkozunk egészségünkkel, akkor az idővel megbosszulja magát. A mikrobiom egyensúlyának megbomlása pedig különféle betegségek kialakulásához vezethet.

Mikrobiom vizsgálat segít feltérképezni a bélflóra állapotát és komplex képet kaphatunk egészségi állapotunkról. Attól még, hogy nem tapasztalunk különösebb tüneteket, nem feltétlenül vagyunk egészségesek. De, akár az is előfordulhat, hogy különféle testi panaszok alakulnak ki, melyek kapcsán nem is gondolnánk, hogy a betegség a belekből indult ki. Ha emésztési panaszokkal küzdünk, akkor mindenképp hasznos lehet a vizsgálat, de ha nem, akkor is számos előnyünk származhat belőle. Széleskörű képet kaphatunk arról, hogy a jelenlegi életmódunk milyen hatással van a mikrobiomra és szükség van-e változtatásokra. Sokan csak akkor kapnak észbe, amikor megszületik a diagnózis és az orvos közli, hogy baj van. Ez esetben igyekezni kell mielőbb változásokkal jobb eredményeket elérni. Ha nincs különösebb panaszunk, akkor viszont megtudhatjuk, hogy életmódunk, táplálkozásunk milyen hatással van a bélflórára.

Ha megbomlik az egyensúly, akkor mikrobiom diszbiózis, vagyis a fajok közti egyensúly felbomlása következik be, mely számos megbetegedésnek az okozója lehet. A különféle ételintoleranciák, allergiák kialakulása egyértelműen azt jelzi, hogy valami nincs rendben. Ezenkívül olyan betegségek is kialakulhatnak, mint például a cukorbetegség, PCOS, inzulinrezisztencia, különféle bőrbetegségek, elhízás, krónikus fáradtság, illetve autoimmun betegségek. A vizsgálat egyáltalán nem fájdalmas, így ettől egyáltalán nem kell tartani.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük