Az erős keret hosszú élettartamú sarokülőt jelent. A puha fa, például a fenyő, olcsó, de öt év múlva deformálódhat vagy billeghet. A drágább keményfa (például kemencében szárított tölgy, kőris vagy bükk) tartósabb. Kerülje a forgácslapból, műanyagból vagy fémből készült kereteket; deformálódhatnak és megrepedhetnek. A lábaknak a keret részét kell képezniük, vagy csavarokkal vagy dübelekkel kell rögzíteni – nem csak ragasztóval.
Sarokülő kínálat várja a mobell.hu weboldalon, ezért keressen fel minket bátran és tekintse meg szebbnél szebb sarokülőinket, amelyek között garantáltan nem tud majd választani. A keret szilárdságának teszteléséhez emelje fel a sarokülő egyik első sarkát vagy lábát a padlóról. Mire hat centit felemelt, a másik első lábnak is fel kellett volna emelkednie. Ha még mindig érinti a padlót, a keret túl gyenge. A keret az alábbi módok bármelyikével összekapcsolt illesztésekkel szilárdan van felépítve: fa dübelek, dupla fa dübelek, fából készült saroktömbök vagy fém csavarok és konzolok. Fűzőkapcsok vagy szögek használhatók további megerősítéshez, de soha ne vásároljon olyan sarokülőt, amelyet kizárólag kapcsok, szögek vagy ragasztó tart össze. A legtöbb sarokülőn kanyargós, más néven szerpentin rugók vannak – előszerelt kígyóhuzallal. Szépen megtámasztják, de idővel megnyomhatják a keretet vagy megereszkedhetnek, ha a fém nem nehéz.
A csúcskategóriás sarokülőkhöz gyakran „nyolcutas kézi kötésű rugók” tartoznak. Kényelmesek, de drágák; egyes szakértők úgy érzik, hogy nem jobbak, mint a szerpentinek. Érezze a rugókat a kárpiton keresztül – szilárdnak kell lenniük. A rugók nélküli sarokülők, kényelmetlenek és gyengék. A poliuretán hab olcsó, könnyen kezelhető párnatöltet. De a tartósabb, nagy sűrűségű típus keménynek érezheti magát, és a lágyabb, kis sűrűségű hab gyorsabban romlik állandó használat mellett. Amennyiben még mindig sarokülőt keres, nézzen be hozzánk a mobell.hu-ra és mindent megtalál.